GARA SNOWBOARDS

Carver je prkno pro každý den, na sjezdovku, do lesa i na otevřené pláně. Jeho geometrie se vyznačuje středním vykrojením a jemným rockerem na špici. Na sjezdovce camber zaručí ovladatelnost i ve vysokých rychlostech. Dlouhá špička s navazujícím rockerem zaručí super klouzavost v měkkém sněhu a středně krátká pata je parádně ovladatelná mezi stromy a zároveň dává dostatečnou oporu při dropech v prašanu či jízdě pozadu. Prkno je celkově vyvážené s twin jádrem, které je slepené z kombinace Paulownie a Poplaru, čímž je zaručena dostatečná lehkost a odolnost. Triax sklo, které je zesílené v +-45 má parádní torzní tuhost a carbon stringer dodává prknu Pop. Pro milovníky přísného carvingu je možné pořídit Carver i v carbon verzi s konstrukcí z Drifteru, ale tady se všichni shodnou, že pro tuto verzi je lepší už od září trénovat denně dřepy.

Safari je New School Snow Surf. Je jedno jestli je prašan, firn nebo utáhlá sjezdovka, zasadni je se bavit, zkoušet. Tento stroj je postaven na malém camberu, takže dokžete surfovat kdekoliv s dostatečnou kontrolou. Prašan a prudké lesy jsou pro Safari samozřejmostí, ale bohužel kolik takových dnů je?!. Proto je potřeba si užít i sjezdovku se super “cat backy” v nastrouhaném sněhu po stranách, protáhnout zatáčku mezi stromky a zase se vrátit na sjezdovku , kterou si zpříjemníte 180kou do switch slide by Nicolas Muller. Ano, Twin jádro mění tento sufr ve sk8 vždy, když je potřeba. Je potřeba se přizpůsobit podmínkám a nastoupit na svah kdykoliv je to možné. Prkno jsem postavil na malém rádiusu, aby dobře kličkovalo i v malé rychlosti mezi lidmi a aby bylo možné užít si carving i na mírnějším svahu. Na šířce jsem nešetřil. V prašanu, i když je prkno dost krátké, super plave, neboť jeho plocha je jak o číslo větší stroj a na sjezdovce můžete pokoušet fyziku aniž by jste škrtali patou či špičkou boty. Postavení inzertů je na mě nezvykle na středu, ale vzhledem k dlouhé špici a samotné délce prkna je v prašanu backstance dostatečný a na sjezdovce se prkno chová vyváženě. Chystále-li se na Hokkaido, stále máte možnost posunout optimální stance o jedny inzerty dozadu a věřím, že to už bude dost pro každého. Co se týče konstrukce, použil jsem nahoru i dolů, speciálně na zakázku utkané triax sklo, které jsem posílil v +-45 smeru, což dodává prknu přidanou torzní tuhost, kterou oceníte na sjezdovce, ale neovlivňuje to celkovou tuhost, coz prozmenu ocenite v prašanu. Toto prkno je prostě potřeba vyzkoušet a myslím, že každý splitař by ho měl zařadit mezi svá prkna pro dny travené v resortu. A proč zrovna tohle? Protože si dokážu představit, že Enduro či Edge split dostatečně nahradí carving prkno, ale nikdy nedokáže nahradit snow surf sk8 hračku !

Drifter je můj top carvingový stroj, vyznačující se dlouhou hranou s rockerem na špici. Top konstrukce, carbon s triax sklem,  zaručuje velkou torzní tuhost. Je to prkno, které bude super držet na zmrzlém povrchu, ale vzhledem k rockeru bude také dobře plavat v měkkém sněhu. Drifter sdílí půdorys se splitboardem Edgem, ale oproti němu má jinou geometrii a profil jádra. Jádro je u Edge čistě Paulownia a u Drifteru kombinace Paulownie a Poplaru. Tento mix zaručuje přiznivou váhu, dlouhou životnost a rychlou reakci.

0 ks
Košík: 0